HP (nikoliv jako jednotka koňské síly) opět zařehtal.

22.9.2014

HP (nikoliv jako jednotka koňské síly) opět zařehtal. Po delší odmlce jsme opět zaznamenali v našem městě hlas, připomínající nám osobu a události staré již 4 roky. Je to již opravdu dlouho, a veřejnost mohla s tímto velikým časovým určitě zapomenout na minulé pozoruhodnosti a vskutku akrobatické výkony onoho muže.

   Pro připomenutí proto pár - sice promlčených - ale jinak velmi pozoruhodných kousků jejich autora, producenta a hlavního hrdiny. Blížily se minulé komunální volby a v té době parádně frčela jedna expresně vykvašená nová strana, se slovutným vedením a s těmi nejušlechtilejšími volebními hity. Plamenné protikorupční odhodlání z lídrů té strany sršelo, na každém z nich bylo jasně vidět, jak to myslí poctivě. Na předvolebních plakátech jejich dámská jednotka rychlého nasazení dokonce neváhala vystavit svá spoře oděná těla, aby se vidělo, jak jim mohou slušet andělská křídla jako dresy jejich svatosti. Leč po čase se ukázalo, jak to uvnitř této (dokonce !) vládní strany fungovalo a chodilo. Jak to v našich končinách bývá, tak do této party se hrnuli i pošetilci z celé vlasti. No a jeden se samozřejmě našel i u nás v Krupce. Ač všestranně profláknutý, nebojácně se pustil do náboru jemu podobných spasitelů a dobrodruhů. Díky svým schopnostem a politickému talentu žel nedokázal naplnit svoji kandidátní listinu. Za takto trapné a beznadějné situace nakonec volební dobrodružství skrečoval a s ostudou se odporoučel do temných prostor svého ateliéru a studia. A našel si novou úžasnou aktivitu, totiž výrobu zaručených audio nahrávek pro očerňování svých politických konkurentů, kterými jeho kámoši obratem šermovali před médii a soudy v lítém boji proti výsledkům voleb. Ubohost a naprostý amaterismus poblázněné partičky bez skrupulí ale zakrátko odhalil volební soud, když takové „důkazy“ označil za bláboly a nesmysly. Díky bohu na delší čas nastal klid, leč bohužel nikoliv na věčné časy…

  Náš vzpomínaný hrdina ale nikdy během svého bohatého života nelenil, a činil se mnohými aktivitami, které stojí za připomenutí, neboť jej pokaždé zdobily. Kupříkladu, kdysi ještě coby mladý a nadějný šofér podnikového autobusu. Onehdy měl na starost dárkové balíčky na vánoce, které měl rozdávat svým spolupracovníkům z továrny, které rozvážel večer a v noci na směny. Nějaké pamlsky a taky pár pomerančů. No a aby se snad kolegové nepřejedli, tak z obsahu sáčků raději odfasoval jejich část. Koneckonců, vždy ctil heslo, „co je doma, to se počítá“. Vůbec, s počítáním si věděl celkem rady. To když už jako pan podnikatel „omlazoval“ tachometry u ojetých autobusů, se kterými kšeftoval. S čím však nepočítal, že to praskne a bude malér. Je to zkrátka smolař. Aby těch trablů nebylo málo, podnikání se nějak zamotalo a dluhů začalo růst nepočítaně. Cesty z kopce dolů jsou v jeho případě nezasloužené, vždyť pokaždé vše myslel dobře a poctivě. A tak není divu, že se právě nyní musel zmobilizovat, a opět odhodlaně pozvedl svůj hlas. Že nikdo neuhádne, proč asi ….. ?

« zpět | nahoru

  • Krupský hrad
  • Husitská ulice
  • Náměstí Krupka
  • Krupský hrad
  • Lanovka Krupka
  • Krupský hrad

Kdo jsme

Naše stránky a aktivity tvoří a zajišťuje široký tým Vašich spoluobčanů a sousedů v našem městě. Potkáváme se také s Vámi při nejrůznějších příležitostech, při pracovních povinnostech či práci, sportu, zábavě a často se spolu setkáváme.
více ...

TOPlist