Jak se nenaplnily zlé sny jistého občana našeho města …

17.8.2014

Jak se nenaplnily zlé sny jistého občana našeho města … Noční klid kolem unčínské lípy zrušilo kvílení houkaček policejní jednotky rychlého nasazení. Černě odění maskovaní zbrojnoši bleskově vyskákali z džípů, ihned rozsvítili prudkými reflektory celé prostranství kolem parčíku a během chvilky lapili dvě plížící se postavy. I když každá z nich v mžiku dostala pouta neboli klepeta, ani jedna nepustila nářadí, které zlověstně napovídalo o jejich úmyslech.

Ten vyšší a štíhlejší lump držel pořádnou pilu, a druhý s postavou zápasníka měl kromě baterky ještě sekeru. Veliteli zásahové jednotky spadl kámen ze srdce. Uvědomil si jak málo stačilo, a jeho chlapci by připravovanému zločinu nezabránili. Nechal jim odebrat ono dřevorubecké nářadí, a osobně jim sebral i tu baterku. A hned si na ně s ní posvítil. Povedení kumpáni nejprve zatloukali a zatloukali, pan doktor Plzák by z nich měl určitě radost, ale marně. Náhle se z postranní ulice vynořila chrabrá a odvážná postava. Ano, byl to on, obránce a bojovník proti zlu ve městě. A hned se vrhal s díky k družině černě oděných profíků se slovy : „Já to říkal, já to věděl ! Nikdo mi to nechtěl věřit, ale vidíte sami. Kdybych nebyl bdělý a ostražitý, naše bájná lípa by už byla pokácená ! Ještě že jste mi zvedli telefon !!“ Pro všechny případy možností hrůzného zločinu byl samozřejmě přítomný i policejní psycholog. Po jeho delší marné snaze o uklidnění našeho spoluobčana a zachránce dospěl nakonec k závěru, že mu už nepomůže, jeho diagnóza je daleko vážnější, a když to s ním takhle půjde dál, nejspíš se ze všeho zblázní. Tik v oku pacienta a pomatené dotazy vypovídaly o něm vše. V konfrontaci s jeho nesmlouvavými argumenty se ale stalo nečekané. Před zraky celé zásahové jednotky spoutaní lumpové posléze neunesli hanbu a kápli božskou. Ach ta hrůza, čeho jsou dneska lidi schopni… Ten první se přiznal, že už v pubertě se pokoušel do kůry na lípě vyřezat srdíčko. No a jak rostl a mužněl, jeho řezbářský apetit taky, až to došlo tak daleko, že si jednoho dne řekl : „…prostě ji zaříznu celou !“. Od myšlenky k činu nebylo daleko. Zvláště, když se k tomu přidal ještě jeho kámoš. Ten se motá kolem krupského fotbalu, a jeho mančaft si letos vykopal vyšší soutěž, kde se už hraje pěkně tvrdě a důrazně. To je jasný, že k tomu jsou potřeba špičkové kopačky. A nejlepší budou z pořádného materiálu, tedy dřeváky. Z pokácené lípy je chtěl osobně vyrobit pro celé krupské „áčko“, každý hráč měj vyfasovat hned dva páry. Škoda přeškoda, že to nakonec prasklo. Lípa v Unčíně tedy v klidu a míru stojí na svém místě vznešeně, hříšníci si už neškrtnou nejenom s pilou, ale dlouhou dobu vůbec. Zachránce stromu se už nechal slyšet, že společně s jeho soukmenovci obratem podají trestní oznámení, v tomto volebním období už asi padesáté. A určitě nebude poslední…. Takže se bezúspěšní dřevorubci mají na co těšit, flastr nepodmíněně na 10 let je určitě nemine, protože tohle opravdu přehnali. Příhoda ale nekončí – určitě bude mít další děje, překvapení jistě očekávejme.

Na závěr ještě dovětek. Opravdu si může někdo vážně myslet, že by byl kdokoliv ve městě schopen nechat unčínskou lípu pokácet ? Někdo tedy ano, ale buď to nemyslí vážně, a rozjíždí na toto téma legrační a pochybnou osobní volební kampaň před komunálními volbami, anebo hledejme odpověď v závěrech policejního psychologa v předchozí reportáži.

« zpět | nahoru

  • Krupský hrad
  • Husitská ulice
  • Náměstí Krupka
  • Krupský hrad
  • Lanovka Krupka
  • Krupský hrad

Kdo jsme

Naše stránky a aktivity tvoří a zajišťuje široký tým Vašich spoluobčanů a sousedů v našem městě. Potkáváme se také s Vámi při nejrůznějších příležitostech, při pracovních povinnostech či práci, sportu, zábavě a často se spolu setkáváme.
více ...

TOPlist