Kdyby hloupost nadnášela, létal by snad jako orel…

18.10.2014

Kdyby hloupost nadnášela, létal by snad jako orel… Známá a nezapomenutelná věta doktora Štrosmajera v parádním seriálu o Nemocnici na kraji města, kterou počastoval velmi případně vrchní sestru Huňkovou , se nesmírně hodí v mírné parafrázi na jednoho staronového zastupitele v našem městě. Po probrání z povolební kocoviny, způsobené fiaskem a výpraskem od voličů se opět rázně a nekompromisně pustil do filozoficko- politologických úvah na téma, proč vyhráli jiní, a naneštěstí nikoliv on, kdo všechno za to může a hlavně proč. Odhalil nesmlouvavě příčiny nastávající čtyřleté katastrofy v Krupce a sám se odvážně chopil praporu coby vlajkonoš „kvalifikované a viditelné opoziční práce na poli prosazování pozitivních cílů (blabla)“.

Než se pustil do vlastního odhalení příčin své (už  jubilejní páté !) porážky, pro pořádek zatočil se všemi těmi,  kdo jsou  naprosto jednoznačně legitimní vítězové voleb , navíc s takovou převahou, která jasně hovoří o tom, co si o budoucím vedení města myslí jeho 3 500 občanů. Jedním dechem přitom poplival zbytek obyvatel v Krupce za jejich neochotu naklusat  k volebním urnám a naházet tam lístky s křížkem u jeho strany, a pro jistotu ještě tím preferenčním u jeho jména. Mimoděk také zavzpomínal na své mládí a báječná léta pod psa v totalitě, kdy k volbám napochodovalo 99,9 % voličů. Leč dnes už je to v našich končinách bohužel jinak, a lidé se opovažují i kašlat na takové svaté bytosti, jako je on sám, a klidně nejít k urnám.

V mistrovské analýze samozřejmě jasnozřivě objevil onen prapůvod nezdaru své partičky, Za vše totiž může troufalost podstatné části nově zvolených zastupitelů. Po dlouhých létech svého působení v komunální sféře - bez standardní stranické příslušnosti - se rozhodli angažovat v zavedené politické straně. Nic víc a nic méně. A to neměli dělat, protože ve zřetelném a každému srozumitelném dresu oklamali všechno voličstvo ve městě !!  Jak si to jen mohli dovolit ??!

A tak je na místě připomenout pár maličkostí, které nám vysvětlí  vše, co vedlo pana P. M. k odhalení  příčin jeho bídné přízně krupských voličů. Na jedné straně to jsou jeho zkušenosti, a na druhé straně zkušenosti tisíců soudných a přemýšlivých lidí ve městě. Začalo to už v roce 1994, kdy neodolatelně a parádně frčela strana ODS. V jejím dresu sice skončil až na posledním postupovém místě. Přesto se ze záhadných důvodů stal na následující volební období starostou. Ke smůle Krupky hodně špatným a za dobu svého vládnutí se dostatečně předvedl. Jako profláknutý se v dalších volbách v roce 1998 už  převlékl do „maskáčů“ nezávislých kandidátů, a ačkoliv urval na své kandidátce pozici lídra, dopadl bídně, byl na ní posledním zvoleným. Jako voda utekly další 4 roky. Nastal tedy čas zkusit nový převlek v rámci jiného spolku – leč opět nic, zase propadák. Na příští šanci zázraku v roce 2006  vyzkoušel parádní fintu. Využil mimořádné obliby jedné úspěšné osobnosti, velmi známé ve městě, která jej sice z prakticky nevolitelného místa přeskočila, ale nakonec se na jejich zádech s odřenýma ušima vyhrabal mezi zastupitele. A před následujícími volbami v r. 2010  zase nezklamal a nezaváhal.  Šup, šup, a pro změnu je principálem v řadách Zdravé Krupky.  Tady konečně našel parťačku, která si jej ohlídala. Nezahnul pokolikáté už jinam, a věrně společně kráčejí neohroženě za svým snem – zničit nekonečné řady nepřejících ničemů na radnici a usednout už konečně na nejlepší fleky místo nich.

Energie hlouposti pro schopnosti  jedince létat není už utopií. Jeden exemplář je v našem městě důkazem, že to funguje. Do orla má sice dosti daleko, ale prý je i trochu užitečný. Živí se a žije z toho, na co by nikdo další neměl žaludek. Je dobře, že se zdejší sup nerozmnožuje.

A bude ještě lepší, když už konečně odtáhne do jiných krajin, kde ukojí svůj nenasytný apetit…

« zpět | nahoru

  • Krupský hrad
  • Husitská ulice
  • Náměstí Krupka
  • Krupský hrad
  • Lanovka Krupka
  • Krupský hrad

Kdo jsme

Naše stránky a aktivity tvoří a zajišťuje široký tým Vašich spoluobčanů a sousedů v našem městě. Potkáváme se také s Vámi při nejrůznějších příležitostech, při pracovních povinnostech či práci, sportu, zábavě a často se spolu setkáváme.
více ...

TOPlist