Lesk a bída populismu….

6.10.2014

Lesk a bída populismu…. V nepřímé úměře s blížícím se termínem voleb rostou v posledním předvolebním čase populistické orgie jedné z kandidujících volebních stran v našem městě. Zdá se, že už se blíží vrcholu, ale kdo ví !

 Neúnavné duo matadorů tohoto uskupení doprovází žel jenom samí statisté a komparz, neschopni byť pouhého „psího štěku“ na jevišti. Prakticky jednu pětinu ansámblu navíc tvoří jeden malý rodinný klan dlouhodobě nadšených ochotníků. Při podrobnějším pohledu na celou kandidátku je každému jenom trochu soudnému voliči jasné, o co se v tomto představení hraje. Opět se zde opakuje během posledních patnácti roků stále stejný scénář, stejné obsazení obou hlavních hrdinů, nezměnil se ani režisér či kulisáci, orchestr vyhrává totálně obehranou odrhovačku. Dva uboze ambiciózní klauni se svým uměním a celoživotně prokazovaným talentem nikdy a nikde nic kloudného nepředvedli. Na stará kolena by se ale chtěli konečně vydrápat na nasvícené jeviště, ohromit svým báječným uměním vyprodané jeviště a získat skvěle placené angažmá na hlavní scéně. Ví bůh, že jim to už pokolikáté každé 4 roky nevyšlo, i když vyzkoušeli svérázné finty s rafinovanými změnami kostýmů, tedy „dresy“ různých kandidujících uchazečů.

 Osoby a obsazení se tedy nezměnily, vše by tedy mohlo spasit jediné – zvolit nový a nadějný žánr. Namísto dosavadních taškařic, tragikomických skečů, nekonečného krimiseriálu o pravidelném a neutuchajícím podávání trestních udání na stokrát úspěšnější a prospěšnější lidi ve městě by se to mohlo zkusit novátorsky jinak. Tentokrát to už určitě zabere !  Text se přepíše do monologu, který přeci musí lidi chytit. Bude se zkrátka naivním posluchačům říkat vše, co se rádo poslouchá. Slibem nikoho neurazíš. Celek se pak zarámuje do pozlátek a hlediště nebude vycházet z úžasu. Pro zájemce o toto nejnovější představení právě teď na svých webovkách vyvěsili obsah a jednotlivá dějství svého majstrštychu. Už při zběžném přečtení je jasné, že to tentokrát bude neskutečná bomba. Hýří se zde neuvěřitelnými zázraky a fantastickými efekty. Alespoň pár ukázek, co vše se v potu tváře připravuje. Ještě jednou připomeňme, že to vše „zařídí, obstará, zajistí, nepřipustí, bude dbát, umožní, zreviduje, zakáže, povolí, podrobí trvalé kontrole, dá do pořádku, vybuduje, vyřeší, podpoří, opraví, dovybaví, zvýší kapacity, zlepší, sníží nezaměstnanost, otevře cestu k rozvoji podnikání a získávání dotací, atakdále…“ pouze dvě zázračné bytosti. Jo a ještě přídavek k zářným zítřkům – mimo jiné „státní policii vrátí jejich hlavní náplň  při ochraně pořádku, majetku a bezpečí občanů“. No – nekupte to !! Nic není nemožné !!!

 To vše jsou přímé citace z volebního programu, vše je tam černé na bílém. Uváděné závazky obou spasitelů mají ale krom zářivě lesklého rubu ještě svůj vážný líc. Kvalifikovaným ekonomickým odhadem by musela pro jejich splnění městská pokladna nejprve nově a jednorázově utratit nejméně 150 milionů Kč, a potom každoročně pravidelně dalších 75 mil. korun. A to se jedná o střízlivě hodnocené výpočty na všechny volební sliby, zařazené pod heslem „víme, jak na to.“ do vážně míněného  a čerstvě představeného volebního programu Zdravé Krupky. Pro ilustraci – kompletní rozpočet pro chod celého města u nás máme pro letošní rok kolem 170 milionů Kč.  

Město Krupku už během staletí postihla řada výjimečných událostí. Zdejší kroniky jich uvádějí spousty, ale se vším si zdejší lidé nakonec poradili. Určitě i tentokrát…

« zpět | nahoru

  • Krupský hrad
  • Husitská ulice
  • Náměstí Krupka
  • Krupský hrad
  • Lanovka Krupka
  • Krupský hrad

Kdo jsme

Naše stránky a aktivity tvoří a zajišťuje široký tým Vašich spoluobčanů a sousedů v našem městě. Potkáváme se také s Vámi při nejrůznějších příležitostech, při pracovních povinnostech či práci, sportu, zábavě a často se spolu setkáváme.
více ...

TOPlist