Tomáš Syryčanský : Město Krupka nám poskytuje skvělé sportovní zázemí.

18.9.2014

Tomáš Syryčanský : Město Krupka nám poskytuje skvělé sportovní zázemí. Tomáš Syryčanský je jednou z nejznámějších person ve florbalovém prostředí v našem okolí. Byl jedním ze zakladatelů klubu FBC Teplice, dva roky trénoval německý bundesligový tým Igels Dresden. V loňské sezóně působil na několika trenérských křeslech najednou.

Nejenže trénoval nejmenší naděje klubu FBC Teplice, ale také vedl prvoligový tým Florbal Ústí. Jako předseda klubu FBC Teplice nám odpověděl na několik otázek ohledně nové sezóny.

Jak hodnotíte uplynulou florbalovou sezónu klubu FBC Teplice a co chystáte v té nadcházející?

Jelikož jsme ji zvládli, tak sezónu hodnotíme samozřejmě jako úspěšnou. Děti odehrály velkou porci utkání a turnajů a měly mnoho sportovních zážitků. Florbal jako sport a dnes už i dokonce jako životní styl zažívá obrovský boom a my jsme rádi, že můžeme dětem nabízet zajímavou sportovní aktivitu, která je baví. Do nové sezóny vstupujeme s několika novinkami. Od října budeme mít tréninky pro ty nejmenší (věk 4 – 7 ) v Obchodním centru Galerie Teplice. Jako jediní nabízíme v okolí dívčí florbal, kde máme kategorie starších žákyň, dorostenek a juniorek. Menší děvčata mají tréninky společně s chlapci. Dále připravujeme projekt školní ligy a samozřejmě máme všechny kategorie přihlášeny do oficiálních soutěží České florbalové unie. Hlavní tréninkovou halu máme tradičně v Krupce, kde se trénuje každou středu a pátek a začínáme již ve středu 3.9. Příležitostně využíváme halu v Dubí a kroužek pro nejmenší a úplné začátečníky máme na ZŠ Maršovská v Teplicích, kde ale bude tento podzim probíhat rekonstrukce haly.

Jaké jsou v Teplicích podmínky pro fungování v klubu a proč máte převážnou část svých aktivit v Krupce?

Město Teplice má velmi štědrý mládežnický dotační program, který samozřejmě využíváme a jsme za něj vděční. Bohužel však v Teplicích nemáme tréninkové prostory, které bychom mohli dostatečně využívat. Proto trénujeme a hrajeme i mistrovská utkání v krupské sportovní hale a město Krupka současně náš oddíl výrazně podporuje. S tím máme spojenou možnost využívat komplex sportovišť v místním areálu Městského stadionu, což nám dává přímo nadstandardní podmínky k trénování. Do budoucna bychom určitě chtěli mít kroužky florbalu na několika teplických základních školách, což se nám zatím daří jen ve spolupráci se ZŠ Maršovská.

Takže do ideálu je ještě daleko?

My postupujeme krok za krokem. Už když jsme klub zakládali, tak jsme si řekli, že nějaké konkrétní výsledky naší práce budou vidět až v horizontu deseti let. Každým rokem se posuneme zase dál a pořád se snažíme věci zlepšovat a z chyb se poučit. Pro mě samotného by ideální stav byl, kdybychom měli vlastní tréninkovou plochu, na každé základní škole kroužek a peníze na zaplacení kvalitních trenérů pro mládež. Úplným ideálem by bylo, kdyby děti mohli sportovat za minimální roční poplatek, což je však v dnešní době téměř nemožné. Díky Teplicím, Krupce a společnosti Knauf Insulation Krupka však můžeme být rádi za současný stav.

« zpět | nahoru

  • Krupský hrad
  • Husitská ulice
  • Náměstí Krupka
  • Krupský hrad
  • Lanovka Krupka
  • Krupský hrad

Kdo jsme

Naše stránky a aktivity tvoří a zajišťuje široký tým Vašich spoluobčanů a sousedů v našem městě. Potkáváme se také s Vámi při nejrůznějších příležitostech, při pracovních povinnostech či práci, sportu, zábavě a často se spolu setkáváme.
více ...

TOPlist